Trackmania United

TrackMania United to dzieło wypuszczone przez studio Nadeo, składają się na ten komplet: TrackMania, TrackMania Sunrise i TrackMania Nations, otrzymamy zestaw wzbogacony o dodatki. Francuzi przedstawili światu tę rozgrywkę 17 listopada 2006 roku.

Jakie priorytety postawili przed sobą programiści, przy tworzeniu gry? Program miał być atrakcyjny dla gracza, narzędzie MediaTracker dało możliwość kreacji własnych animacji, opartych o silnik gry. Gracz ma możliwość przygotowania efektownych powtórek przejazdów, przy okazji może podkładać muzykę, dzięki czemu współgra ona z mającymi miejsce wydarzeniami na trasie wyścigów. 

Jaką funkcję spełnia w grze program Painter? Painter pozwala nam malować nasze pojazdy na dowolny kolor, Upiększone, stuningowane auta możemy używać w dowolny sposób w trakcie wyścigów, ponadto istnieje możliwość wymiany nimi z internautami, w trakcie rozgrywki prowadzonej przy użyciu sieci P2P. 

Czym jest Existential Mode? Tryb ten umożliwia graczom tworzenie torów z wielu elementów, w całkowicie dowolny sposób. Gratką dla zawodników, będzie fakt, że tory, które skonstruują, poddane będą pod ocenę współuczestników rozgrywki. Zawodnik decyduje czy chce brać udział w pojedynczym wyścigu, czy w całej serii zmagań, w ramach trybu otrzymamy też przeglądarkę, przy pomocy której dowiemy się o nadchodzących wydarzeniach w świecie TrackManii. 

Kim są tzw. Mania Stars? Tym terminem określamy gwiazdy rozgrywki sieciowej, gdyż co warto pamiętać, aktywność jest tutaj nagradzana, stopniowym przesuwaniem się na coraz wyższe pozycje w rankingu indywidualnym i drużynowym. Najlepsi kierowcy zostają gwiazdami, czyli tzw. mania stars, z czym wiążą się: szereg przywilejów w wirtualnej społeczności oraz sława. 

O grze Trackmania. Wydawać by się mogło, że TrackMania to klasyczna gra wyścigowa, tak jednak nie jest. Produkt grupy Nadeo, inspirowany jest grą Stunts, zanim ruszymy na trasę, będziemy musieli sami ją opracować. Zawodnik, który rusza na trasę, oprócz pokonania konkurencji otrzymuje zestaw misji, które ma wykonać. Trasy mogą być umiejscowoione w trzech lokacjach:

1) na amerykańskiej pustyni;

2) na obszarze wiejskim;

3) w scenerii zimowej;

Gracz wybiera rodzaj trasy, jej szerokość, ukształtowanie terenu, jak też przeszkody. Pomocą okaże się edytor 3D, dołączony do gry. Gra miała premierę 28 listopada 2003 roku, cieszyła się popularnością, dlatego też pomyślano o kontynuacji. 

O grze TrackMania Sunrise. TrackMania Sunrise stanowi sequel gry. Gracz, biorący udział w rozgrywce otrzymał możliwość skorzystania z kilkunastu nowych modeli pojazdów. Prędkości, które mogą osiągać auta, wynoszą zawrotną prędkość 400 km/h, na trasach pojawiły się nowe możliwości takie jak rampy, zakręty, tunele, podjazdy, skocznie, dzięki czemu rozgrywka zyskuje na atrakcyjności. W grze pojawiły się nowe lokacje, tak więc możemy teraz ścigać się u wybrzeży Pacyfiku, na plaży, w otoczeniu palm. Samochód zachowuje się bardziej prawidłowo w trakcie dalekich skoków, za wykonanie ewolucji, wzbogacamy się o dodatkowe bonusy. Mamy możliwość skorzystania z nowych trybów rozgrywki tj. platform i Crazy. W rozgrywce może wziąć udział 10 graczy, w sieci lokalnej i Internecie, dzieje się tak, dzięki zaimplementowanej opcji multiplayer. 

O grze TrackMania Nations. TrackMania Nations debiutowała w 2006 roku, z czasem doczekała się ulepszenia w postaci TM Nations Forever. Wersja ta została oddana graczom do użytku, całkowicie za darmo. Gra została pomyślana jako rozwiązanie sieciowe, do rozgrywki multiplayer. Naszym zadaniem w dalszym ciągu będzie tworzenie torów, na których ścigać się będą zawodnicy, im są one trudniejsze, tym ciekawsza, bardziej pasjonująca rozgrywka. Nowi gracze nie powinni się zrażać, gdyż tworzenie torów zostało w ten sposób pomyślane, że początkujący zawodnicy bez problemu je utworzą, tak więc nie należy się martwić, że nie damy rady, czy, że to ponad nasze siły. Pewnym mankamentem będzie niedopracowany tryb modelu uszkodzeń aut, mimo wszystko gra wciąga na długie godziny, zaskakuje w pozytywnym znaczeniu wyśmienitą grywalnością. 

1 komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.